Vajinismus Terapisi

Vajinismus tedavisi ve vajinismus hakkında detaylı bilgi ve vajinismus tedavisi çözümleri için telefon veya diğer iletişim kanallarını kullanarak bilgi alabilirsiniz.


Vajinusmus birçok kadının karşısına beklenmedik bir şekilde çıkar. Cinsel ilişki sırasında açıklanamayan kasılmalar, rahatsızlık, ağrı ve girme problemleri…

Ağrı, vajina çevresindeki kasların kasılması nedeniyle oluşur. Bu kasılmalar kadının kontrolü dahilinde ve istemli şekilde olmadığından, bu durum kafada sorular oluşmasına neden olur.

Vajinusmusun kaynağı genellikle vücutta ağrı ve sancı beklentisi doğuran fiziksel ve duygusal nedenler olarak görülmektedir.

Vücut, ağrı beklentisine karşı reaksiyon olarak kendisini bu “kötülük” karşısında korumak amacıyla vajinal kasların kasılmasını sağlar. Kasılmanın durumuna ve ciddiyetine göre cinsel ilişki rahatsızlık verici ve sancılı bir hal alır ve giriş eylemi çok zor ya da imkansız hale gelebilir.

Cinsel ilişki sırasındaki rahatsızlık veren her giriş eylemi, vücudun buna karşı refleksini şiddetlendirir ve gittikçe şiddetini arttırır. Vücut, şiddetlenen bu refleks giriş eylemi daha da zorlaşacak ve ağrının şiddeti de artacaktır. Bu kısır döngü vajinusmus ağrı döngüsü olarak adlandırılır ve kişi aynı zamanda kendini; çaresizlik, yetersizlik, değersizlik, endişe, korku gibi duygular arasında da bir kısır döngü içinde bulur.

Vajinismusa mahkum değilsiniz. Cinsel terapi ile bu cinsel uyumsuzluk sürecinin üstesinden gelebilirsiniz.

 

Vajinismus Tedavisi Ankara

Buket BAYINDIR
Uzman Psikolojik Danışman / Psikoterapist / Cinsel Terapist / Vajinismus Tedavisi

SAMSUN: 0545 930 68 78
ANKARA: 0533 234 72 08

Call Now ButtonBİLGİ ve RANDEVU!